Elektroskandia – nowy członek w grupie Würth

19.01.2016 r. doszło do podpisania umowy sprzedaży przez grupę Rexel spółek w Polsce, Estonii i na Słowacji na rzecz koncernu Würth. Do momentu zatwierdzenia transakcji przez urzędy Unii Europejskiej, oficjalnie obie spółki należą do różnych właścicieli.

W Polsce Rexel był właścicielem firmy Elektroskandia, z rocznymi przychodami ok 300 mln. Nie ma planów łączenia firmy FEGA Poland z firmą Elektroskandia. Obydwa podmioty będą funkcjonowały na rynku niezależnie od siebie. Model taki funkcjonuje już od wielu lat na rynku niemieckim, gdzie do koncernu Würth należą FEGA&Schmitt, Unielektro, Kluxen oraz Lichtzentrale.

FEGA Poland i Elektroskandia będą korzystały ze swoich doświadczeń oraz wiedzy, współdziałając w obszarach: logistyka, zakupy oraz marketing, ale sprzedażowo będą działały jako niezależne podmioty.

Akwizycja ta powoduje, że Würth staje się czołowym dystrybutorem elektrotechnicznym w Europie centralnej. Dla FEGA Poland i Elektroskandii transakcja ta przełoży się bezpośrednio na warunki zakupowe i lepsze warunki z dostawcami, co zaowocuje możliwością zaproponowania naszym klientom lepszego serwisu i szerszego asortymentu.

 

znacznik

FEGA POLAND SP. Z O.O.

UL. WAGONOWA 5-7

53-609 WROCŁAW

GODZINY OTWARCIA

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 7:00-16:00